Worek medali prosto z V Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym

W dniach od 1 do 4 kwietnia 2022 r. w Józefowie pod Warszawą, odbyły się V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym organizowane przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

W tym roku zieloneckie LIDERKI startowały w konkurencji duetów, drużyn i mini drużyn, w dywizjach Pom Dance Elite, Pom Dance Premier oraz Freestyle Pom, w kategoriach wiekowych: dzieci, junior młodszy, junior, senior i senior II. Łącznie 8 startów.

Wyjazd na Mistrzostwa poprzedzony był wieloma godzinami przygotowań – treningi odbywały się nie tylko w tygodniu, ale dodatkowo również w weekendy. Zawodniczki dawały z siebie wszystko, chociaż bywały momenty trudne – spadek formy, choroby, kontuzje. Na szczęście wszystkie przeciwności udało się pokonać. Kadra trenerska walczyła o to, żeby każda z drużyn i każdy z duetów zaprezentował się od jak najlepszej strony.

Trud przygotować opłacił się i to bardzo, bowiem każda prezentacja została nagrodzona medalem! Sukces przerósł nasze oczekiwania. Wiele z naszych zawodniczek, startowało po raz pierwszy w swoim życiu na zawodach. Nasza najmłodsza stażem Drużyna LIDERKI GOLD rozpoczęła przygodę z cheerleadingiem z początkiem tego roku!

Serdecznie dziękujemy Gminie Zielonki, dzięki której nasze zawodniczki podczas turnieju wystąpiły z nowymi pomponami, zakupionymi z przyznanej nam dotacji. Również część kosztów transportu została pokrywa ze środków pochodzących z dotacji.

Oto wyniki V Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym

I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Dzieci drużyny – MINI LIDERKI

II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy drużyny – LIDERKI TOP

III miejsce tytuł II Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy drużyny – KOLOROWE LIDERKI

II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy duety – Blanka Boguska i Karina Guzik

II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Premier Junior Młodszy mini drużyny – LIDERKI STARS

III miejsce tytuł II Vice Mistrza Polski Freestyle Pom Senior mini drużyny – LIDERKI

I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Senior II mini drużyny – LIDERKI GOLD

I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Senior II duety – Katarzyna Gazda-Suchanek i Anna Kłos-Koza